BAL DOLUM MAKİNE VE EKİPMANLARI

Bal Dolum Makinesi

Bal Dolum Makinesi

Arıcılık Türkiye ve Dünya’da her geçen gün gelişen, ekonomik getirisi ve ürün çeşitliliği artan bir sektördür. Türkiye’de kovan sayısı ve bal üretimi her geçen yıl artmakta ancak verimlilikte gerileme yaşanmaktadır. Başta verim düşüklüğü olmak üzere Türkiye arıcılık sektörünün birçok teknik ve ekonomik sorunu bulunmaktadır.

Zorluk ve yüksek emek ile üretilen doğal bal veya organik bala zarar vermeden ambalajlamak (bal dolum) için kullanılan makineler hakkında Dost Makine’nin ürün tanıtımı sayfasına hoş geldiniz.

Bal Dolum Makinesi

Bal dolumunda kullanılan bal ısıtma, bal aktarma pompası, filtre, bal karıştırma kazanı, bal dolum makinesi, kavanoz etiketleme, kavanoz için emniyet bandı, ambalaj tarihleme, kavanoz temizleme, kavanoz besleme tepsisi, toplama tepsisi ve kısaca bal işlemek için gereken bir çok ekipmanları tesisimizde üretiyoruz.

Doğal ve organik olan, kestane balı, kekik balı, çiçek balı, narenciye balı ve sayamadığımız bir çok farklı kalitedeki ballarınızı doldurmanın üç temel yöntemi bulunmaktadır.

Bunlar;

· Hacimsel Dolum Yöntemi

· Elektronik Tartım ve Dolum Yöntemi

· Akış Ölçerler ile Dolum Yöntemi

Bal Dolum Ekipmanları
Bal Dolum Ekipmanları

Biz de Dost Makine olarak, motorlu ve pnömatik olarak çalıştırılan yarı otomatik makineler, hacimsel düz/yarı katı blok tipi pistonlu dolum makineleri, tam otomatik elektronik ve tartım dolum yöntemi kullanan modeller üretiyoruz.
Ürettiğimiz makineler, düz kıvamın yanı sıra, üründe istenilen boyutta partikül içeren bir kıvamı da doldurabilir. Ürünün viskozitesine bağlı olarak, malzemenin huniden şırıngaya emilebildiği gibi doğrudan bir kaynak tanktan boru sistemi aracılığıyla da emilebildiği piston blok tabanlı bir model kullanır.

Bal Dolum Makinesi
Bal Dolum Makinesi

Tek kafadan altı kafaya kadar modellerimiz mevcuttur. Uygunluk ise, müşterilerin doldurma boyutlarına ve hız gereksinimine bağlıdır. Müşterilerin uygunluğuna ve gereksinimlerine göre makine üretimlerinde genellikle tam özelleştirme sunuyoruz. Müşterinin tercihine göre masa üstü modeli olduğu gibi platform türü modeller de mevcuttur.

Etiketleme Makinesi
Etiketleme Makinesi