KARIŞTIRMA KAZANLARI – MİKSER – HOMOJENİZATÖR

Karıştırma kazanları gıda, kozmetik, tarımsal ve hayvansal ürünlerin imalatında kullanılmaktadır. Bu ürünler akışkan, yoğun, toz veya granül yapılarda olabilir. Elde edilmek istenen karışımı hızlı ve homojen şekilde karıştırabilen makinelerdir.

Karıştırma Kazanları
Karıştırma Kazanları

Ürünün yapısına ve istenen sonuca göre kendi aralarında çok çeşitlere ayrılmaktadır.Besin takviyesi yapılacak ise farklı bir karıştırıcı , Bal homojen edilecekse çok daha farklı bir karıştıcı kullanılmaktadır.

Endüstriyel karıştırıcılar ile kozmetik ürünler, vitamin ve sporcu takviyeleri , sıvı karıştırma, krem karıştırma , macun karıştırma gibi ürünler hazırlanır. Aynı zamanda Homojenizatör çeşitleri vardır.

Bu makineler ile karıştırma yanında kırıcı ve yağları bağlayıcı özelliğide vardır. Homojenizatörler krem imalatında mutlaka kullanılması gerekmektedir. Kırıcılığı ve bağlayıcı özelliği mükemmeldir.

Kazanlar kolay temizlenir. Gövde paslanmaz çeliktir. İlaç sektörü için kullandığımız paslanmaz çelik 316 kalite olup ve iç yapı bakterilerin barınmaması için biraz daha farklıdır.

Bu makinelerimiz ile , toz + tozlar , sıvı + tozlar, sıvı + granür, toz + granür ve daha bir çok karışım mümkün olabilmektedir. Bu makinelerde önemli olan HİJYEN ve HOMOJEN karışım olmasıdır. Bu Makinelerin motorlarında hız kontrol kullanılmaktadır.

Makine gövdesine , ısıtma , soğutma, kırıcı, karıştırıcı, vakum, basınç eklenerek REAKTÖR yapılabilir. Bu makinelerde aranan en büyük özellikler ise , kullanımı kolay olması, homojen karıştırması Hijenik olması ve en önemlisi makine ömrünün çok iyi olması gerekmektedir.

Yerli üretim Karıştırma, Mikser, homojenizatör ve Reaktör makinelerimiz hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.