ARI KEKİ MAKİNALARI

Arı kekini üretmek için temelde 4 makineye ihtiyacımız bulunmaktadır. Toz şekeri arının tüketebileceği boyuta getirmek için Pudra şeker değirmeni, yoğurma ve karıştırma kazanı, arı keki dolum makinası ve son olarak vakumlu paketleme makinasıdır. İhtiyacınız olan tüm arı keki makinaları firmamız tarafından üretilmektedir. Arı keki makinalarında istenilen kapasiteye göre makinalar üretmekteyiz. Arı keki makinalarında olması gerekenlerin başında Arı kekinin hijyeni, arı keki üretim makinalarının sorunsuz olarak uzun yıllar çalışması ve satış sonrası müşteri memnuniyetidir.

Arı keki makinalarında 304 kalite paslanmaz çelik malzeme kullanmaktayız. Temizleme ve yeniden kullanım son derece kolaydır.

Arı Keki Makinası
Arı Keki Makinesi

ARI KEKİ NEDEN ÜRETİLİR VE ARININ BESLENME İHTİYACI

Her canlı türünde olduğu gibi arılarında beslenme ihtiyaçları bulunmaktadır. Arı ise bal, polen ve nektar ile beslenir. Nektar ve bal, arılar tarafından enerji ihtiyacının karşılanması amacıyla kullanılır. Arılar sadece bal yiyerek yaşamlarını sürdürebilirler. Ancak kolonide yavru yetiştirilebilmesi ve petek gözlerden çıkan genç arıların gelişmelerini tamamlayabilmeleri için mutlaka polene ihtiyaçları vardır. Polen; arıların protein, vitamin, yağ ve mineral madde ihtiyaçlarını karşılayan doğal bir besin maddesidir. Kovan içerisinde ne kadar bal olursa olsun polen bulunmadığı sürece yavru üretimi oldukça kısıtlıdır veya hiç yoktur. Buna bağlı olarak da koloninin gelişmesi yavaşlar veya tamamen durur. Buna karşılık petek gözlerinde ne kadar polen olursa olsun kovanda bal yoksa, dışarıdan nektar gelmiyorsa veya kolonilere ek besleme yapılmıyorsa arılar açlıktan ölürler. Arıların diğer çiftlik hayvanları gibi, düzenli ve sürekli beslenmeleri gerekmez. Ancak acil durumlarda veya ek besin maddeleri gerektiği zaman besleme yapılır. Ayrıca arı keki üretiminde polen yerini alabilecek mineral ve mümkünse polenin ilave edilmesini öneririz.

ARI KEKİ İÇİN PUDRA ŞEKER DEĞİRMENİ

Arı kekinde kullanmak için şekeri pudra haline getirmek için kullanılmaktadır. 304 kalite paslanmaz çelik gövdeye sahiptir. Pudra değirmenine şeker aktarmak için paslanmaz çelik helezon kullanmaktayız. Kapasiteye bağlı olarak makine boyutları ve elektrik sarfiyatları değişmektedir. Değirmen kapasitelerimiz 600 kg / saat ile 10.000 kg / saat arasındadır. Kullandığımız motorların gücü kapasiteye göre değişmekte ve 2800 devir kullanmaktayız.

ARI KEKİ KARMA YOĞURMA MAKİNASI

Arı keki üretimi için kullanılan malzemelerin karıldığı veya yoğrulduğu makinedir. Makine gövdesinde 304 kalite paslanmaz çelik kullanılmaktadır. Motor ve redüktör güçlü yapıya sahiptir. Arı keki yoğurma makinesi istenen kapasitelere farklı ölçülerde üretilmektedir.

ARI KEKİ DOLUM MAKİNASI

Arı keki dolum makinamız oldukça hızlı ve sağlam bir gövdeye sahiptir. Makine gövdesi 304 kalite paslanmaz çelik malzemeden üretilmektedir. Arı keki dolum makinesinde gövde su cıdarlı olarak ısıtılmaktadır. Ayrıca arı keki dolum makinalarımızda hızı ayarlamak için motor hız kontrol vardır.

Arı keki dolum makinamız operatörün rahat kullanacağı şekilde pedal kontrollü olarak imal edilmektedir. Helezon temizliği kolay sökülüp takılabilen kafa sayesinde son derece kolaydır.

ARI KEKİ VAKUM AMBALAJ MAKİNESİ

Arı keki dolum makisinde vakumlu ambalaja doldurulmuş olan arı keklerini paketleyen makinadır. Arı keki vakum ambalaj makinesi üzerinde bulunan güçlü vakum pompası sayesinde ambalajın içerisinde bulunan ortam havasını alıp, ambalajın ağzını yapıştırmaktadır. Arı keki vakum paketleme makinesinin kullanımı son derece kolay ve herhangi bir insan kullanabilir. Makina gövdesi müşterinin isteğine bağlı olarak 304 kalite paslanmaz çelikten imal edilebilir. Arı keki amlabalaj makinasında Kullanılan malzemeler ağırlıklı yerli üretim olup son derece kalitelidir.

Arı Keki Vakum Makinesi
Arı Keki Vakum Makinesi