FONDAN ŞEKER ARI YEMİ ÜRETİM MAKİNALARI

Fondan şeker üretim makinaları arı yemini üretmek için temelde 3 makineye ihtiyacımız bulunmaktadır. Toz şeker ve belirli miktarda su ve invört maddesinin bir arada kaynatılması için bir kazan. Fondan şeker oluşturma sistemi ve soğutma sistemi. Sistemin ısıtılması dışarıdan yapılacak ise buhar kazanı veya kızgın yağ kazanı 4. Makine olarak gerekli olacaktır. Burada önemli olan makinenin kurulacağı yerdeki yakıt mevcudiyeti ve yakıt giderlerinin en uygun olanının seçimidir.

Fondan Arı Yemi
Fondan Arı Yemi

FONDAN ŞEKER KAYNATMA KAZANI

Bu kazan ısı transfer yağlı , buhar sistemli veya kızgın yağ ile ısıtılabilir. Fondan şekerin akide şekerine dönüşmemesi ve arının kolayca tüketebilmesi için bir kaç kriter vardır. İyi bir fondan şeker sisteminde ürün yumuşak kalmadı , beyaz olmalı ve enerji sarfiyatının düşük olmasıdır. Kazan gövdesi 304 kalite paslanmaz çelikten imal edilmektedir. Ayrıca toz şeker yüklemesi için sistemdeki helezonda paslanmaz çelikten üretilmiştir. Fondan şeker kaynatma kazanının üzerinde karıştırma motoru ısı göstergeleri vardır. Toz şeker ve su belirli bir dereceye kadar ısıtıldıktan sonra invört edilebilmesi için çok küçük miktarda sitrik aside ihtiyaç vardır. Sitrik asit olarak limon suyu veya limon tuzunu tavsiye etmekteyiz. Firma isterse tüm sistem plc tarafından otomatik olarak ayarlanacaktır.

FONDAN ŞEKER DOLUM MAKİNASI

Fondan şeker dolum makinesi ve oluşturma makinesi iç yapısı sayesinde sıcak gelen şekeri belirli bir soğutma sisteminde oluşturmaktadır. Küçük kapasiteli olan tesislerde direkt olarak dolum ağzına verilir ve daha önce dijital olarak belirlenmiş ağırlığa kadar otomatik olarak dolum yapar. Kapasite daha büyük istenildiği durumlarda ise birden fazla fondan şeker oluşturma makinesi sisteme ilave edilir ve ambalajın dolumu ayrı bir makinede yapılır.

VAKUMLU FONDAN ŞEKER AMBALAJ MAKİNASI

Fondan şeker dolum makisinde vakumlu ambalaja doldurulmuş olan ürünleri paketleyen makinadır. Fondan şeker vakum ambalaj makinesi üzerinde bulunan güçlü vakum pompası sayesinde ambalajın içerisinde bulunan ortam havasını alıp, ambalajın ağzını yapıştırmaktadır. Fondan şeker vakum paketleme makinesinin kullanımı son derece kolay ve son derece seridir. Makina gövdesi müşterinin isteğine bağlı olarak 304 kalite paslanmaz çelikten imal edilebilir. Fondan şeker paketleme makinasında kullanılan malzemeler ağırlıklı yerli üretim olup son derece kalitelidir.