TAHİN DOLUM MAKİNASI

Tahin dolum makinası ile salça, macun, süzme yoğurt, macun ve yüksek viskoziteli ürünleri doldurabilirsiniz. Tahin sıcaklığa bağlı olarak hacim değiştirdiği için dolumu esnasında sıcaklığın sabit turulması veya elektronik terazili dolum sistemi ile dolumyapılılır. Makinalarımız gıda tüzüğüne uygun olarak üretilmektedir. Dolumu yapılacak olan ürüne göre 304 veya 316 kalite paslanmaz çelik kullanmaktayız.

Tahin   dolum makinaları tahin üretim tesislerinde çok sık kullanılmaktadır. Tahin dolum makinesi tahinlerin sıcak veya soğuk dolumu için uygundur. Tahin dolum makinası hijyenik, garamaj hatası az, verimli ve güvenilir bir dolum yapmaktadır. Tahin dolum makinası cam kavanoz, plastik kavanoz veya metal ambalajlara dolum yapabilir. Tahin dolum makinalarımızın temizliği son derece kolaydır. Makinalarımızın yapısı ve  keçe sistemi sayesinde makina ömrü rakiplerimize göre oldukça fazladır.

Makinalarımız günlük, aylık olarak belirlenen kapasitelere göre yarı otomatik, tam otomatik olarak üretilmektedir.  İstenen hıza bağlı olarak 2-4-6-8-12 kafa şeklinde imal edilmektedir.

TAHİN DOLUM MAKİNASI NASIL ÇALIŞIR

Stok kazanında hazırlanmış olan tahin, salça, macun gibi ürünler kazanın alt çıkışından gıda hortumu ile makinaya bağlanır. Tahin dolum makinası otomatik ise ürüne uygun pompa ile makinanın üzerindeki balans tankına otomatik olarak aktarılır. Tahin, Salça ve macun gibi yoğun ürünlerin dolumu için volumetrik ( hacimsel ) dolum veya elektronik terazili tartım yöntemine uygun olarak makinalar üretmekteyiz. Makina çalıştırıldığı zaman ürünü ayarlanan hacimde dolum borusu veya borularının içerisine emiş yapmakta ve önündeki ambalaj geldiği zaman dolum kafası pozisyon değiştirip ambalaj içerisine dolum yapmaktadır. Yarı otomatik dolum makinalarımız ise pedale basıldığı zaman tahini doldurur ve dolacak olan tahini boru içerisine emiş yaparak komutu bekler.

Otomatik tahin dolum makinesinde konveyörden gelen  cam kavanoz, plastik kavanoz veya metal kavanozları sayarak dolum ağzına geldiği zaman dolum yapar. Kavanozlar stopper tarafından ne zaman doluma alınacak veya dolu olanları konveyöre bırakacağını ayarlar. Otomatik tahin, salça, macun dolum makinalarımız tamamen PLC kontrollüdür. Yazılımlarımız Firmamız bünyesinde yapılmaktadır ve yazılım tarafınıza verilmektedir.