ZEYTİNYAĞI DOLUM MAKİNASI

Zeytinyağı dolum makinası ile, akışkan olan şampuan, sıvı yağlar, su dolum, süt dolum ve akışkan her türlü ürünleri doldurabilirsiniz. Makinalarımız gıda tüzüğüne uygun olarak üretilmektedir. Dolumu yapılacak olan ürüne göre 304 veya 316 kalite paslanmaz çelik kullanmaktayız.

Zeytinyağı dolum makinaları zeytinyağı üretim tesislerinde çok sık kullanılmaktadır.  Zeytinyağı  dolum makinası hijyenik, garamaj hatası çok az, verimli ve güvenilir bir dolum yapmaktadır. Zeytinyağı  dolum makinası her türlü ambalajlara dolum yapabilir. Zeytinyağı   dolum makinalarımızın temizliği son derece kolaydır. Makinalarımızın yapısı ve  keçe sistemi sayesinde makina ömrü rakiplerimize göre oldukça fazladır.

Makinalarımız günlük, aylık olarak belirlenen kapasitelere göre yarı otomatik, tam otomatik olarak üretilmektedir.  İstenen hıza bağlı olarak 2-4-6-8-12kafa şeklinde imal edilmektedir.

ZEYTİNYAĞI  DOLUM MAKİNASI NASIL ÇALIŞIR

Stok kazanında hazırlanmış olan Zeytinyağı  kazanın orta alt çıkışından gıda hortumu ile makinaya bağlanır. Zeytinyağı  dolum makinası otomatik ise ürüne uygun pompa ile makinanın üzerindeki balans tankına otomatik olarak aktarılır. Zeytinyağı dolumu için volumetrik veya debimetreli dolum sistemi en uygun olan dolum yöntemidir.

Makina çalıştırıldığı zaman ürünü ayarlanan hacimde dolum borusu veya borularının içerisine emiş yapmakta ve önündeki ambalaj geldiği zaman dolum kafası pozisyon değiştirip ambalaj içerisine dolum yapmaktadır. Debimetreli ise akış kontrollü olarak dolum yapmaktadır.  Yarı otomatik dolum makinalarımız ise pedale basıldığı zaman Zeytinyağını doldurur ve dolacak olan Zeytinyağı boru içerisine emiş yaparak yeniden dolum için komutu bekler.

Otomatik zeytinyağı dolum makinesinde konveyörden gelen  ambalaj sayılarak dolum ağzına geldiği zaman dolum yapar. Ambalajlar stopper tarafından ne zaman doluma alınacak veya dolu olanları konveyöre bırakacağını ayarlar. Otomatik zeytinyağı makinalarımız tamamen PLC kontrollüdür. Yazılımlarımız Firmamız bünyesinde yapılmaktadır ve yazılım tarafınıza verilmektedir.