MACUN DOLUM MAKİNASI

Macun dolum makinası ile salça, macun, süzme yoğurt, macun ve yüksek viskoziteli ürünleri doldurabilirsiniz. Makinalarımız gıda tüzüğüne uygun olarak üretilmektedir. Dolumu yapılacak olan ürüne göre 304 veya 316 kalite paslanmaz çelik kullanmaktayız. Zayıflama macunları veya ekstratlar ile hazırlanmış olan yarı akıcı olan tüm macunları doldurabilmektedir.

Macun  dolum makinaları macun üretim tesislerinde çok sık kullanılmaktadır. Macun dolum makinesi macunların sıcak veya soğuk dolumu için uygundur. Macun  dolum makinası hijyenik, garamaj hatası az, verimli ve güvenilir bir dolum yapmaktadır. Macun dolum makinası cam kavanoz, plastik kavanoz veya metal ambalajlara dolum yapabilir. Macun dolum makinalarımızın temizliği son derece kolaydır. Makinalarımızın yapısı ve  keçe sistemi sayesinde makina ömrü rakiplerimize göre oldukça fazladır.

Makinalarımız günlük, aylık olarak belirlenen kapasitelere göre yarı otomatik, tam otomatik olarak üretilmektedir.  İstenen hıza bağlı olarak 2-4-6-8-12 kafa şeklinde imal edilmektedir.

MACUN DOLUM MAKİNASI NASIL ÇALIŞIR

Stok kazanında hazırlanmış olan salça, macun gibi ürünler kazanın alt çıkışından gıda hortumu ile makinaya bağlanır. Macun dolum makinası otomatik ise ürüne uygun pompa ile makinanın üzerindeki balans tankına otomatik olarak aktarılır. Salça ve macun gibi yoğun ürünlerin dolumu için volumetrik

( hacimsel ) dolum yöntemine uygun olarak makinalar üretmekteyiz. Makina çalıştırıldığı zaman ürünü ayarlanan hacimde dolum borusu veya borularının içerisine emiş yapmakta ve önündeki ambalaj geldiği zaman dolum kafası pozisyon değiştirip ambalaj içerisine dolum yapmaktadır. Yarı otomatik dolum makinalarımız ise pedale basıldığı zaman salçayı doldurur ve dolacak olan macunu boru içerisine emiş yaparak yeni komutu bekler.

Otomatik macun dolum makinesinde konveyörden gelen  cam kavanoz, plastik kavanoz veya metal kavanozları sayarak dolum ağzına geldiği zaman dolum yapar. Kavanozlar stopper tarafından ne zaman doluma alınacak veya dolu olanları konveyöre bırakacağını ayarlar. Otomatik salça, macun dolum makinalarımız tamamen PLC kontrollüdür. Yazılımlarımız Firmamız bünyesinde yapılmaktadır ve yazılım tarafınıza verilmektedir.