Kapak Kapatma Makinesi

KAPAK KAPATMA

Otomatik kapak kapatma makinesi kapak dizme ve kapak kapatma konularında, üreticilere basit bir şekilde entegre olması sebebi ile kesin ve tam bir çözüm olarak üretilmektedir.

Dolum grubundan gelen dolumu yapılmış mamullerin kapaklarını özelliklerine göre vidalayarak kapatma işlemini yapar. Gıda, Kimya, ilaç ve benzeri sektörlere uygun olarak üretilen bu makineler aynı zamanda kapasiteye ve kapakların modeline göre farklı sistemlerde üretilme imkanı vardır.

Tamamı 304 paslanmaz çelikten imal edilmiş dayanıklı şaseye sabitlenir. Farklı yükseklikteki ambalajlar için çevirme kolu ve numaratörler sayesinde kolayca ayarlanabilir. Makinenin hız ayarları ve mekanik olmayan parçalar PLC kontrolü olup değişkenlik gösteren parçaların kolaylıkla sökülüp takılması üzere tasarlanır. Kapatma tork ayarı hava girişi ünitesi üzerinden ayarlanır ve herhangi bir parça değişimine gerek olmadan yuvarlak, oval, kare ve dikdörtgen ambalajları kapatabilme imkanı sağlar.

Makinenin bakımı ve temizliği kolaylıkla yapılabilmektedir. Talebe göre makinenin ebatlarında değişiklikler yapılarak tasarlanır. Makine teknik detaylarında belirtilen hazne adedi şişe ebatlarına göre değişkenlik göstererek azaltılabilir veya çoğaltılabilir. Standart özellikli makinelere kapak kapatma ve sıkma istasyonlarında 1’er adet şişe üzerinden işlem yapma yerine her istasyonda 2’şerli şişe işleme alınabilir. Bu işlem sayesinde kapasitenizi yükseltir ve termin süresi kısaltılır.