JEL VE SAÇ JÖLESİ DOLUM MAKİNASI

Jel ve Saç Jölesi Dolum Makinası ile salça, macun, süzme yoğurt, macun ve yüksek viskoziteli ürünleri doldurabilirsiniz. Makinalarımız gıda tüzüğüne uygun olarak üretilmektedir. Dolumu yapılacak olan ürüne göre 304 veya 316 kalite paslanmaz çelik kullanmaktayız.

Jöle dolum makinaları Jöle üretim tesislerinde çok sık kullanılmaktadır. Jöle dolum makinesi soğuk dolum için uygundur. Jöle dolum makinası hijyenik, garamaj hatası az, verimli ve güvenilir bir dolum yapmaktadır. Jöle dolum makinası cam kavanoz, plastik kavanoz veya metal ambalajlara dolum yapabilir. Jöle dolum makinalarımızın temizliği son derece kolaydır. Makinalarımızın yapısı ve  keçe sistemi sayesinde makina ömrü rakiplerimize göre oldukça fazladır.

Makinalarımız günlük, aylık olarak belirlenen kapasitelere göre yarı otomatik, tam otomatik olarak üretilmektedir.  İstenen hıza bağlı olarak 2-4-6-8-12 kafa şeklinde imal edilmektedir.

JEL VE SAÇ JÖLESİ DOLUM MAKİNASI
JEL VE SAÇ JÖLESİ DOLUM MAKİNASI

JEL VE SAÇ JÖLESİ DOLUM MAKİNASI NASIL ÇALIŞIR

Stok kazanında hazırlanmış olan jöle gibi ürünler kazanın alt çıkışından gıda hortumu ile makinaya bağlanır. Jöle dolum makinası otomatik ise ürüne uygun pompa ile makinanın üzerindeki balans tankına otomatik olarak aktarılır. Jöle, Salça ve macun gibi yoğun ürünlerin dolumu için volumetrik

( hacimsel ) dolum yöntemine uygun olarak makinalar üretmekteyiz. Makina çalıştırıldığı zaman ürünü ayarlanan hacimde dolum borusu veya borularının içerisine emiş yapmakta ve önündeki ambalaj geldiği zaman dolum kafası pozisyon değiştirip ambalaj içerisine dolum yapmaktadır. Yarı otomatik dolum makinalarımız ise pedale basıldığı zaman Jöleyi doldurur ve dolacak olan Jöleyi boru içerisine emiş yaparak yeni komutu bekler.

Otomatik jöle dolum makinesinde konveyörden gelen  cam kavanoz, plastik kavanoz veya metal kavanozları sayarak dolum ağzına geldiği zaman dolum yapar. Kavanozlar stopper tarafından ne zaman doluma alınacak veya dolu olanları konveyöre bırakacağını ayarlar. Otomatik jöle, salça, macun dolum makinalarımız tamamen PLC kontrollüdür. Yazılımlarımız Firmamız bünyesinde yapılmaktadır ve yazılım tarafınıza verilmektedir.