PEKMEZ DOLUM MAKİNASI

Pekmez Dolum Makinası ile Pekmez, salça, macun, süzme yoğurt, macun ve yüksek viskoziteli ürünleri doldurabilirsiniz. Makinalarımız gıda tüzüğüne uygun olarak üretilmektedir. Dolumu yapılacak olan ürüne göre 304 veya 316 kalite paslanmaz çelik kullanmaktayız.

Pekmez dolum makinaları Pekmez üretim tesislerinde çok sık kullanılmaktadır. Pekmez dolum makinesi soğuk dolum için uygundur. Pekmez dolum makinası hijyenik, garamaj hatası az, verimli ve güvenilir bir dolum yapmaktadır. Pekmez dolum makinası cam şişe, cam kavanoz, plastik şişe, plastik kavanoz veya metal ambalajlara dolum yapabilir. Pekmez dolum makinalarımızın temizliği son derece kolaydır. Makinalarımızın yapısı ve  keçe sistemi sayesinde makina ömrü rakiplerimize göre oldukça fazladır.

Makinalarımız günlük, aylık olarak belirlenen kapasitelere göre yarı otomatik, tam otomatik olarak üretilmektedir.  İstenen hıza bağlı olarak 2-4-6-8-12 kafa şeklinde imal edilmektedir.

PEKMEZ DOLUM MAKİNASI

PEKMEZ DOLUM MAKİNASI NASIL ÇALIŞIR

Stok kazanında hazırlanmış olan Pekmez gibi ürünler kazanın alt çıkışından gıda hortumu ile makinaya bağlanır. Pekmez dolum makinası otomatik ise ürüne uygun pompa ile makinanın üzerindeki balans tankına otomatik olarak aktarılır. Pekmez gibi yoğun ürünlerin dolumu için volumetrik ( hacimsel ) dolum yöntemine uygun olarak makinalar üretmekteyiz. Makina çalıştırıldığı zaman ürünü ayarlanan hacimde dolum borusu veya borularının içerisine emiş yapmakta ve önündeki ambalaj geldiği zaman dolum kafası pozisyon değiştirip ambalaj içerisine dolum yapmaktadır. Yarı otomatik dolum makinalarımız ise pedale basıldığı zaman Pekmez doldurur ve dolacak olan Pekmez boru içerisine emiş yaparak yeni komutu bekler.

Otomatik Pekmez dolum makinesinde konveyörden gelen  cam şişe, cam kavanoz, plastik şişe,plastik  kavanoz veya metal ambalajları sayarak dolum ağzına geldiği zaman dolum yapar. Kavanoz veya şişeler stopper tarafından ne zaman doluma alınacak veya dolu olanları konveyöre bırakacağını ayarlar. Otomatik Pekmez, jöle, salça, macun dolum makinalarımız tamamen PLC kontrollüdür. Yazılımlarımız Firmamız bünyesinde yapılmaktadır ve yazılım tarafınıza verilmektedir.